Kolonia w Białce Tatrzańskiej

Już od 1998r roku wyjeżdżamy do Białki Tatrzańskiej. O wyśmienitych warunkach pobytów w Białce Tatrzańskiej przekonało już się przeszło 3500 dzieci i młodzieży uczestników naszych ponad 50 turnusów.W roku 2020r zapraszamy ponownie! Adres domu: http://www.upipisia.pl/

Terminy Kierowniczka Wychowawcy
11-24 lipca Ewa Twardowska

 

Maria Wasilewska, Aleksandra Staniszewska-AWF Kraków

Zajęcia taneczne i fitness  prowadzą  Ewa Twardowska i Maria Wasilewska, piłki nożnej Ola Staniszeska

CENA: 1400 zł 

Dodatkowe informacje: wiek 7-14 lat, max. wielkość kolonii 32 os. Brak wolnch miejsc !

Już po raz 6 gościmy w Domu Wczasowym „U Pipisia”, który  usytuowany jest w centrum Białki, posiada teren rekreacyjny z letnim basenem, wiatę grilową, boisko do siatkówki i piłki nożnej, oraz tor przeszkód dla najmłodszych. Do dyspozycji mamy salkę świetlicową ze stołem do tenisa i bilardem. Dom posiada wyśmienitą własną kuchnię, która przyrządzą bardzo smaczne posiłki. Mieści do 50 osób. W każdym pokoju znajduje się łazienka, tv, lodówki na piętrach. Teren obiektu jest ogrodzony.Wszystko to tworzy doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Pomagają w nim nasi instruktorzy – wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Nad prawidłowym funkcjonowaniem placówki czuwa doświadczona kierowniczka, pedagog, mgr Ewa Twardowska, wybitna trenerka, która prowadzi kolonie od 2002r. Mieszkamy w sąsiedztwie Kompleksu Basenów Białka, gdzie organizujemy wejście w cenie wyjazdu.W zeszłym roku świetnie się bawiliśmy a dzieci były zadowolone.Dom serwuje wyśmienite posiłki. Śniadaniowy, szwedzki stół, zachęci każdego „niejadka”

Nasz dom wczasowy:


INFORMACJE DODATKOWE
Program płatny zawiera elementy do wyboru:

Dodatkowe środki w tym kieszonkowe, w podpisanych kopertach, z wyszczególnionymi pozycjami, można przekazać kierowniczce kolonii na miejscu zbiórki. Tam też będą rozdawane karteczki z tel do kadry.Przekazujemy również leki z dokładnym opisem zażywania jak i karty kolonijne.O roszczeniach ze strony domu wczasowego w przypadku zniszczeń dokonanych przez uczestnika informujemy rodziców. Stronami są dom wczasowy i rodzice /opiekunowie prawni/Można wykupić odpowiednie ubezpieczenie OC.Nasi wychowawcy posiadają polisy OC na kwotę 100tys zł a uczestnicy NNW do 10tys.

 Wyprawa na Przełom Białki

 

  ZAKWATEROWANIE:  na max 42 uczestników w Domu Wczasowym „U Pipisia”,  ul. Środkowa 322, 34-405 Białka Tatrzańska, tel. 604-082-759

INFORMACJE O WCZASACH

W terminie naszego pobytu zapraszamy na wyjazd rodzinny z animacjami dla dzieci.Wyjazd taki łączy elementy kolonii z wypoczynkiem rodzinnym.Zyskują Państwo na: cenach grupowych pobytu, wejść do Term, wycieczek itp., bezpłatnych zajęciach dla dzieci w grupie, możliwości zostawienie dzieci pod opieką na określony czas.Cena dla rodziców to 1040 zł za pobyt w komfortowych warunkach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników i rodziców przedstawiamy dokładny opis naszych kolonii i obozów sportowo-rekreacyjnych.

Ramowy rozkład dnia: 8:00 pobudka 8:30 gimnastyka poranna 9:00 – 9:30 śniadanie 9:30- 10:00 porządki  10:00-13:30 zajęcia programowe 14:00 – 15:30 obiad z ciszą poobiednią 15:30-18:30 zajęcia programowe 19:00 – 19:30 kolacja 19:30 – 20:30 zajęcia wieczorne

ZAJĘCIA PROGRAMOWE:   image006Zajęcia taneczne oraz fitness . Tworzymy układ zbiorowy tańca nowoczesnego do zaprezentowania podczas ogniska i na zakończenie jak również ćwiczymy kroki tańców towarzyskich.

 

siadTreningi sztuk walki – ćwiczymy techniki samoobrony rodem z klasztoru Sholin. Wykorzystujemy również sprzęt sportowy ( ochraniacze, poduszki, tarcze) Uczymy się różnych chwytów, ciosów, wyzwalania się z różnych trzymań i dźwigni.

 

image004

 

Propozycja dla uczestników starszych grup 12+ Jeździmy po nietrudnym terenie i drogami otaczającymi Białkę. Obowiązkowo kaski. Dzieci wypożyczają rowery na miejscu (ok.20 zł -4h) Dla „wytrwałych” wycieczka nad Zalew Czorsztyński przez Trybsz, Łapsze Wyżne i Niżne, Niedzicę.( ok.15km w jedną stronę po górzystym terenie) Ok. 4h jazdy   CO JESZCZE W PROGRAMIE?

bialka1 dsc01842 dsc02779

 • wyjście do Parku Wodnego Białka (3h z letnimi  atrakcjami zewnętrznymi) – dopłata 7 zł!
 • wycieczka wozami konnymi na przełom Białki ze zwiedzaniem stanowisk archeologicnych
 • wyjazd na Kotelnicę połączony z wycieczką grzbietem pasma pobliskich gór
 • wycieczka piesza do punktu widokowego na Litwince
 • podchody w kilkunastoosobowych grupach
 • biegi na orientację
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek w pobliskich szałasach, prezentacja programu artystycznego
 • konkursy sportowe ( tenisa stołowego, piłki nożnej i siatkowej, biegu na czas)
 • konkurs czystości ( tradycyjnie wygranych zapraszamy na pizzę)
 • konkurs karaoke
 • letnie kino ( bajki animowane – można wziąć własne)

Zwycięscy konkursów zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami i dyplomami.

PROPOZYCJE DODATKOWE:

 • jazda konna na ujeżdżalni  20 zł / 15 min
 • park rozrywki przy Bani – 14 zł – 1h
 • tor gokardowy – 25 zł
 • Zwiedzanie Zamku – 10zł + przejażdżka po zalewie Czorsztyńskim – 8 zł

REALIZACJA ZAJĘĆ: Realizacja i przebieg zajęć programowych uzależniony jest od kilku czynników takich jak wydolność i zaangażowanie uczestników, pogoda, ilość osób itp. Zajęcia odbywają się równolegle tzn w tym samych czasie proponowane jest kilka możliwości dla 3 grup wychowawczych ( grupa po ok. 15 osób)

PRZYKŁADOWY PRZEBIEG DNIA: Ramowy przebieg dnia wyznaczają pory posiłków i ciszy nocnej. Po śniadaniu o godz.9:30 rozpoczynają się zajęcia taneczne, które trwają do 10:30, równocześnie realizowane są zajęcia na terenie przy domu, rusza w trasę grupa rowerowa, chłopcy grają w piłkę i siatkówkę na boisku za domem. Zajęcia koczą się przed obiadem.Po przerwie poobiedniej wyruszamy na basen ze zjeżdżalnią u „Sorosa”, wracamy na kolację. Druga grupa ma proponowane wyjście nad rzekę. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły wyjść mają zorganizowane zajęcia na miejscu. O godz. 19:30 rozpoczynają się zajęcia taneczne, o godz. 20:00 sztuk walki. Równocześnie trwają rozgrywki piłki nożnej i siatkowej oraz zajęcia na terenie rekreacyjnym przy domu. W razie niepogody uruchamiamy letnie kino oraz korzystamy z salek w podziemiach. Opieka medyczna na miejscu..

PRZEJAZY: Zbiórka  11 lipca w Nowej Hucie o godz. 8:40 na parkingu przy Zespole Szkół Mechanicznych na os.Szkolnym. Następnie o godz. 9:30 jest zbiórka na rondzie Matecznego ( na parkingu przy dawnym Georycie) godz. 10:00 planowany jest odjazd. Powrót 24 lipca o godz. 11:40 na rondo Matecznego . W Nowej Hucie grupa wysiada ok. 40 min później