Kolonia w Białce Tatrzańskiej

Już od 1998r roku wyjeżdżamy do Białki Tatrzańskiej na 12 dniowe turnusy. O wyśmienitych warunkach pobytów w Białce Tatrzańskiej przekonało się już  przeszło 4000 dzieci i młodzieży uczestników naszych ponad 60 turnusów. W roku 2023r zapraszamy ponownie! Adres domu:( strona będzie działać od 5-6 maja! ) http://www.upipisia.pl/

Terminy Kierowniczka tr 1, tr 2 Wychowawcy
turnus 1:  26 czerwca – 8 lipca

turnus 2:  8 – 21 lipca 2023r

Ewa Twardowska

Brak wolnych miejsc !

TR 1: AWF Kraków

TR 2:  1. ……. 2…….

Zajęcia taneczne i fitness  prowadzą  Ewa Twardowska , piłki nożnej

CENA: 1700 zł 

Dodatkowe informacje: wiek 7-14 lat, max. wielkość kolonii 35 os.

Już po raz 6 gościmy w Domu Wczasowym „U Pipisia”, który  usytuowany jest w centrum Białki, posiada teren rekreacyjny z letnim basenem, wiatę grilową, boisko do siatkówki i piłki nożnej, oraz tor przeszkód dla najmłodszych. Do dyspozycji mamy salkę świetlicową ze stołem do tenisa i bilardem. Dom posiada wyśmienitą własną kuchnię, która przyrządzą bardzo smaczne posiłki. Mieści do 50 osób. W każdym pokoju znajduje się łazienka, tv, lodówki na piętrach. Teren obiektu jest ogrodzony. Wszystko to tworzy doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Pomagają w nim nasi instruktorzy – wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Nad prawidłowym funkcjonowaniem placówki czuwa doświadczona kierowniczka, pedagog, mgr Ewa Twardowska, wybitna trenerka, która prowadzi kolonie od 2002r. Mieszkamy w sąsiedztwie Kompleksu Basenów Białka, gdzie organizujemy wejście w cenie wyjazdu.W zeszłym roku świetnie się bawiliśmy a dzieci były zadowolone. Dom serwuje wyśmienite posiłki. Śniadaniowy, szwedzki stół, zachęci każdego „niejadka”

Nasz dom wczasowy:

 

 

INFORMACJE DODATKOWE
Program płatny zawiera elementy do wyboru takie jak gokardy, wypożyczenie roweru, wyjazd do  stadniny.

Dodatkowe środki w tym kieszonkowe, w podpisanych kopertach, z wyszczególnionymi pozycjami, można przekazać kierowniczce kolonii na miejscu zbiórki. Tam też będą rozdawane karteczki z tel do kadry.Przekazujemy również leki z dokładnym opisem zażywania jak i karty kolonijne.Nasi wychowawcy posiadają polisy OC na kwotę 100tys zł a uczestnicy NNW do 10tys.

PRZYKŁADOWY PRZEBIEG DNIA: Ramowy przebieg dnia wyznaczają pory posiłków i ciszy nocnej. Po śniadaniu o godz.9:30 rozpoczynają się zajęcia taneczne, które trwają do 10:30, równocześnie realizowane są zajęcia na terenie przy domu, rusza w trasę grupa rowerowa, chłopcy grają w piłkę i siatkówkę na boisku za domem. Zajęcia kończą się przed obiadem.Po przerwie poobiedniej wyruszamy w teren na wycieczkę, na d rzekę Białkę,wracamy na kolację. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły wyjść mają zorganizowane zajęcia na miejscu. O godz. 19:30 rozpoczynają się zajęcia taneczne, o godz. 20:00 wieczorne animacje. Równocześnie trwają rozgrywki piłki nożnej i siatkowej oraz zajęcia na terenie rekreacyjnym przy domu. W razie niepogody uruchamiamy letnie kino oraz korzystamy z salek w podziemiach. Opieka medyczna na miejscu.

Wyprawa na Przełom Białki

 

 

  ZAKWATEROWANIE: na max 42 uczestników w Domu Wczasowym „U Pipisia”,  ul. Środkowa 322, 34-405 Białka Tatrzańska.

 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników i rodziców przedstawiamy dokładny opis naszych kolonii i obozów sportowo-rekreacyjnych.

Ramowy rozkład dnia: 8:00 pobudka 8:30 gimnastyka poranna 9:00 – 9:30 śniadanie 9:30- 10:00 porządki  10:00-13:30 zajęcia programowe 14:00 – 15:30 obiad z ciszą poobiednią 15:30-18:30 zajęcia programowe 19:00 – 19:30 kolacja 19:30 – 20:30 zajęcia wieczorne

ZAJĘCIA PROGRAMOWE  DO WYBORU:

image006 Zajęcia taneczne oraz fitness . Tworzymy układ zbiorowy tańca nowoczesnego do zaprezentowania podczas ogniska i na zakończenie jak również ćwiczymy kroki tańców towarzyskich oraz zumbę

Mecze piłki nożnej odbywają się na naszym przydomowym boisku jak również korzystamy z Orlika. Korzystać z niego można w każdym dostępnym czasie, kiedy jesteśmy na terenie rekreacyjnym.

image004

 

Propozycja dla uczestników starszych grup 12+ Jeździmy po nietrudnym terenie i drogami otaczającymi Białkę oraz ścieżkami wzdłuż rzeki.Możemy wybrać się na Przełom Białki. Dla „wytrwałych” wycieczka nad Zalew Czorsztyński przez Trybsz, Łapsze Wyżne i Niżne, Niedzicę.( ok.15km w jedną stronę po górzystym terenie) Ok. 4h jazdy, trasa trudna.

dsc01842

CO JESZCZE W PROGRAMIE i CENIE?

 • wyjście na Termy Bania (3h z letnimi  atrakcjami zewnętrznymi)
 • wycieczka na przełom Białki ze zwiedzaniem stanowisk archeologicznych
 • wyjazd na Kotelnicę połączony z wycieczką grzbietem pasma pobliskich gór
 • wycieczka na zaporę w Niedzicy z wejściem na zamek
 • podchody w kilkunastoosobowych grupach
 • biegi na orientację
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek w pobliskich szałasach, prezentacja programu artystycznego
 • konkursy sportowe ( tenisa stołowego, piłki nożnej i siatkowej, biegu na czas)
 • konkurs czystości ( tradycyjnie wygranych zapraszamy na pizzę)
 • konkurs karaoke
 • letnie kino ( bajki animowane – można wziąć własne)

Zwycięscy konkursów zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami i dyplomami.

KOSZT PROPOZYCJI DODATKOWYCH:

 • jazda konna na ujeżdżalni  50 zł / 30 min, 15 min 35 zł, 80zł 1h
 • rejs statkiem – 18 zł
 • tor gokardowy – 25 zł
 • Zwiedzanie zamku w Niedzicy – 17 zł
 • wycieczka rowerowa – od 13 lat- 25zł 4h z własnym kaskiem

REALIZACJA ZAJĘĆ: Realizacja i przebieg zajęć programowych uzależniony jest od kilku czynników takich jak wydolność i zaangażowanie uczestników, pogoda, ilość osób itp. Zajęcia odbywają się równolegle tzn w tym samych czasie proponowane jest kilka możliwości dla 2 lub 3 grup wychowawczych ( grupa po ok. 15 osób)

Dla dzieci powyżej 12 lat, chcących uczestniczyć w wycieczce rowerowej, prosimy przygotować kask rowerowy.Cena 25 zł za 4h z własnym kaskiem ew. dopłata 10zł za wypożyczenie kasku.

PRZEJAZDY: Zbiórka  26 czerwca i 8 lipca w Nowej Hucie o godz. 8:40 na parkingu przy Zespole Szkół Mechanicznych na os.Szkolnym. Następnie o godz. 9:30 jest zbiórka na rondzie Matecznego ( na parkingu przy dawnym Georycie) godz. 10:00 planowany jest odjazd. Powroty 8 i 21 lipca o godz. 14:00 na rondo Matecznego, w N.Hucie wysiadka o 14:30.